Hamarosan nyit a bauma China
2024. november 22.
Négyéves szünet után 2024-ben újult erővel tér vissza a bauma CHINA kiállítás, mely a várakozások szerint minden korábbi rekordot megdönt majd. A 32 országból érkező több mint 3400 kiállító mellé a rendezők bő 200.000 látogatóra számítanak a világ 130 országából, így nem túlzás azt állítani, hogy páratlan iparági összejövetelnek nézünk elébe. A mintegy 330.000 négyzetméteren megrendezett bauma CHINA 2024 idén november 26. és 29. között várja az érdeklődőket a Shanghai New International Expo Centre kiállítóközpontban. A standokon természetesen ott lesznek az építőgépes ágazat legkorszerűbb intelligens, digitális, környezetbarát termékei és technológiái is.
Jelen pillanatban már célegyenesben jár a szervezés, és elkészült a nagy odafigyelést igénylő standbeosztás is. Mivel a bauma kínai kiadására regisztrált vállalatok száma bőven túlmutat a sanghaji kiállítóközpont kapacitásán, a standok elosztása korántsem bizonyult egyszerű feladatnak, a várólistán pedig az utolsó pillanatig is csaknem 700 cég neve szerepelt. A szervezők köszönetüket fejezték ki minden résztvevő vállalatnak, emellett minden tőlük telhetőt megtettek azért, hogy teljesítsék a megjelenő kiállítók kívánságait és 100 százalékosan kihasználják a rendelkezésre álló kiállítóteret, így minél többen tehessék közszemlére portékáikat a rendezvényen.
A legutolsó a 2020-as kiállítás volt
Az iparág kiemelkedő eseményéről lévén szó nem is csoda, hogy a bauma CHINA 2024 iránt minden eddiginél több vállalat érdeklődött mind Kínából, mind külföldről. A hazai résztvevők közt ott lesz többek közt az XCMG, a Sany, a Zoomlion, az SDLG, a Longking, a Shantui, a CRCHI, a Dingli, a Lovol, és még hosszan sorolhatnánk. A Németországnak, Olaszországnak és Törökországnak szentelt három nemzeti pavilon mellett olyan multinacionális cégek is tiszteletüket teszik, mint a Caterpillar, a Wirtgen, a Bonfiglioli, a Herrenknecht, a Terex, a Manitou, a Manitowoc, a Bomag, az Ammann, a Skyjack, a Haulotte, vagy a Hidromek, ezzel lefedve a szektor minden részterületét a földmunkagépektől a közúti járműveken és bányagépeken át az emelő- és építőgépekig. Sőt, nem maradhatnak ki az építőanyag-gyártó eszközök, a kenőanyagok és alkatrészek és az intelligens technológiák sem. Ha egy pillantást vetünk a regisztrált kiállítók listájára, különösen figyelemreméltó a szerelékgyártók előretörése, míg a személyemelők iránti kereslet változatlanul magas, és a kotrók piacát is fokozatos növekedés jellemzi.
Az idei bauma CHINA kiállításon legfőképp az okos, digitális, fenntartható, illetve az alternatív energiákon alapuló legfrissebb fejlesztések lesznek reflektorfényben. Ennek jegyében két új tematikus területet is kialakítanak a kiállítóközponton belül, ahol egyrészt az intelligens megoldásoké, másrészt az újfajta energiákra épülő hipermodern technológiáké lesz a főszerep. A rendezvénytér e speciális szegletében a különböző gyártók egy helyen mutathatják be ipari automatizációval, szenzorokkal, szoftverekkel, kiterjesztett és virtuális valósággal (AR/VR), kommunikációs és navigációs rendszerekkel kapcsolatos termékeiket, de itt kapnak helyet az elektromos, hibrid üzemű, tüzelőanyagcellás és egyéb alternatív hajtásláncok is.
bauma China 2020
A kiállítók minden bizonnyal az innovatív termékekkel és megoldásokkal igyekeznek majd szemléltetni a fenntartható fejlődés iránti elkötelezettségüket. Sőt, mi több, a szakkiállítást kisérő konferenciasorozat is ebbe a témakörbe illeszkedik, még teljesebb képet kínálva az úttörő eredmények hátteréről és az iparágon belüli fenntarthatóság követendő példáiról.
Ezen felül elindult a CHINA 2024 globális promóciós programja is beszerzők számára, melynek égisze alatt a szervezők több mint 200.000 szakmai vendéget hívtak meg Sanghajba a világ minden részéről. Ezek után nem meglepő, hogy a látogatói előregisztráció megnyitását követően néhány héten belül rengeteg megkeresés érkezett például Malajziából, Oroszországból, Indiából, a Fülöp-szigetekről, Thaiföldről, Törökországból, Indonéziából és Szingapúrból, de más tengerentúli országokból is. A hatalmas érdeklődés nem csupán a beszerzők érdeklődését mutatja a rendezvény iránt, de azt is jelzi, hogy Kína „Egy Övezet Egy Út” kezdeményezése, az infrastrukturális beruházásokat felpörgető szaúdi „Vision 2030” program, és az Indonéziában egyre intenzívebbé váló bányászati tevékenységek nyomán az Új Selyemút mentén fekvő területeken, illetve Délkelet-Ázsia és a Közel-Kelet országaiban tekintélyes kereslet mutatkozik építőgépekre, ami jókora üzleti lehetőségekkel kecsegtet.
Szöveg és fotók: buama China press office
Gréderek
Amit ezekről a nagy teljesítményű gépekről tudni kell. Csorba Kázmér kalauzolja az olvasót.
Alternatív meghajtások az építőgépeknél
Ma az egyik legfontosabb iparági trend az alternatív meghajtások fejlesztése. Hibrid, elektromos meghajtás, hidrogénüzem?