SaMoTer 2023: Technológia és innováció a jövő építőipari munkaterületén
2023. április 26.
A május elején sorra kerülő SaMoTer kiállítás LAB demo területén az útépítésé lesz a főszerep, melyhez a gépeket és technológiákat többek közt a CGT Caterpillar, a Develon, a Dynapac-Fayat cégcsoport, az Incofin, a Komatsu, a Leica Geosystems, a Spring Machine Control, a Topcon Positioning, a SITECH-Spektra (Trimble) és a Way biztosítják.
A Veronában 2023. május 3. és 7. között megrendezendő gépipari rendezvény ezúttal egy új – mondhatni forradalmi – helyszínen vonultatja fel a legújabb technológiákat: a Cantiere Digitale nem más, mint egy életnagyságú automatizált építőipari munkaterület, mely a Quelli del Movimento Terra szakportál közreműködésével jött létre a SaMoTer LAB demo elnevezésű szekciójában.
„A SaMoTer LAB az ágazattal folytatott folyamatos párbeszéd gyümölcse, hiszen számos javaslatot kaptunk egy olyan terület kialakítására, ahol kimondottan a technológiai jellegű bemutatókon, fejlesztéseken, illetve az ezekkel összefüggő eszmecserén és képzési lehetőségeken van a hangsúly. Így a SaMoTer LAB keretein belül olyan témák kerülnek terítékre, mint a technológiai innováció, a digitalizáció, a dekarbonizáció, a biztonság és a képzések. Mindennek szerves része a Cantiere Digitale digitális munkaterület, ahol a legkorszerűbb gépek és technológiák mutatkozhatnak be” – fejtette ki Raul Barbieri, a szervező Veronafiere értékesítési igazgatója.
Számos vállalat látta meg a lehetőséget a SaMoTer LAB projektben – a teljesség igénye nélkül: CGT Caterpillar, Cenati, Hitachi Construction Machinery, Kiwitron, Komatsu, Leica Geosystems, Ma-Estro, Moba, S.C.S. Survey Cad System, SITECH-Spektra, Spring Machine Control, Way.
„A digitális munkaterületen naponta több alkalommal zajlanak majd bemutatók a legjellemzőbb építőipari folyamatokból, megmutatva, milyen előnyöket is jelentenek az új technológiák hatékonyság, minőség és biztonság szempontjából” – fogalmazott Sara Quotti Tubi, a SaMoTer igazgatója.
A rendezvényre kilátogatók többek közt szemtanúi lehetnek, miként segítik a legmodernebb gépek és digitális technológiák a közúti infrastruktúra-építés három fontos szakaszát. A geodéziai felmérést drónok, GPS-technológia, szkennerek és robottechnológiák támogatják, a tervezéshez háromdimenziós modell készül az egyenletes, kiváló minőségű burkolat érdekében, míg a modell gépekre történő feltöltése és a kivitelezés során a gép-gép interakcióé lesz a főszerep.
„Az építőgép-ágazatot napjainkban rohamos technológiai fejlődés jellemzi, a SaMoTer LAB és a digitális munkaterület pedig erre válaszul átfogó képet kíván adni róla, milyen lehetőségek rejlenek ezekben a nélkülözhetetlen változásokban” – tette hozzá Sara Quotti Tubi.
A SaMoTer a burkolatépítésre, biztonságtechnológiára és közúti infrastruktúra-építésre fókuszáló Asphaltica kiállítással párhuzamosan zajlik majd.
SaMoTer sajtóközlemény
Gréderek
Amit ezekről a nagy teljesítményű gépekről tudni kell. Csorba Kázmér kalauzolja az olvasót.
Alternatív meghajtások az építőgépeknél
Ma az egyik legfontosabb iparági trend az alternatív meghajtások fejlesztése. Hibrid, elektromos meghajtás, hidrogénüzem?