Elindult a termelés Magyarország legnagyobb építőelem-előregyártó üzemében
2021. július 23.
A magyar tulajdonú Bayer Construct csoporthoz tartozó Viastein Kft. meglévő térkőgyára mellett megindította a termelést az új betonelem előregyártó üzemében a biharkeresztesi Ipari Park területén - adta hírül a cég.
A beruházással jelentősen csökkennek az építőipari projektek költségei és az építési idő. A most üzembehelyezett egység 20 ezer négyzetméteres gyártócsarnokával az ország legnagyobb építőelem-előregyártó üzeme. A beruházással a Viastein Kft. 220 új munkahelyet teremt a térségben, a Bayer Construct csoport így már több mint 1500 család megélhetését biztosítja az országban.
A Viastein Kft. 2017 második felében kezdte meg a termelést biharkeresztesi térkőgyárában. A fejlesztések második ütemében térkő-nemesítő üzemet adtak át 2018-ban, most pedig lezárult a gyárkomplexum harmadik fejlesztési fázisa, melynek eredményeként a vállalat elindította a termelést betonelem előregyártó üzemében.
A cég termékei az új gyár megnyitóján
A zöldmezős beruházás a Nemzeti Befektetési Ügynökség pályázatán elnyert támogatással valósult meg. A 14 hektáros területen megépült üzem évente 60 ezer négyzetméternyi betoncsarnok alapanyag előállítását, 2 ezer lakás, valamint 300-400 családi ház kivitelezését teszi lehetővé. A beruházás ipari létesítmények, irodaházak, lakóházak, fal-, födém-, lépcső- és egyéb tartószerkezeteinek előregyártását szolgálja. A termékek között megtalálhatóak lesznek körüreges födémpadlók, kéregpanelek, hőszigetelt szendvicspanelek, lépcsők, pillérek és feszített gerendák.
A vállalat már a kivitelezés során is számos innovatív technológiát alkalmazott. Fontos szempont volt a beruházás során a megújuló energiaforrások alkalmazása, így napelemek kerültek a csarnoképület tetőszerkezetére. A projekt további különlegessége, hogy a betonelemgyár 14 különböző gyártási technológiát alkalmaz majd.
A Bayer Construct Zrt. árbevétele a nyilvános cégadatok szerint tavaly 39 milliárd forintra nőtt a 2019-es 37 milliárd forintot követően, adózott nyeresége pedig 4,3 milliárd forintról 5 milliárd forintra nőtt.
Forrás: MTI
Fotó: Viastein.hu
Gréderek
Amit ezekről a nagy teljesítményű gépekről tudni kell. Csorba Kázmér kalauzolja az olvasót.
Alternatív meghajtások az építőgépeknél
Ma az egyik legfontosabb iparági trend az alternatív meghajtások fejlesztése. Hibrid, elektromos meghajtás, hidrogénüzem?