Május végére készül el az Ferencváros új stadionja

A 22 500 néző befogadására alkalmas létesítmény 14 hónap alatt épül fel, ilyen gyorsan még nem építettek hasonló stadiont.

2014. április 29.

A 22 500 néző befogadására alkalmas létesítmény 14 hónap alatt épül fel - ez rekord a kategóriájában. Az építési munkálatok várhatóan május 30-án fejeződnek be, majd két hónapig tart az átadás-átvételi procedúra, illetve a tesztüzem, augusztusban pedig a közönség számára is megnyithatja kapuit a létesítmény.
 
"Azért építünk stadiont, hogy a jövő generációjának példaképeket tudjunk állítani, valamint szeretnénk bebizonyítani, hogy a labdarúgás jó üzlet, és Magyarországon is lehet nyereségesen működtetni egy klubot" - jelentette ki Kubatov Gábor, az egyesület elnöke.
 
A kilenc szintes fejépület - a hozzátartozó háromszintes mélygarázzsal, kávézókkal, ajándékbolttal, valamint a VIP-vendégeket kiszolgáló helységekkel -, illetve a stadionrész nagyjából fele-fele arányban termeli majd a profitot.
 
Az elnök szerint Európa legmodernebb stadionja épült meg, a beruházás közel 40 százaléka már az építkezés alatt, illetve az azt követő egy éven belül visszafolyik a költségvetésbe adók és járulékok formájában. Az új aréna működése során a tervek szerint közepes kihasználtság mellett is hozzávetőlegesen további 400-600 millió forint adóbevételt termelhet. A régi stadionhoz képest az újat kilencven fokkal elforgatták, ezáltal jelentős terület szabadult fel, amelynek értékesítése további többmilliárdos állami bevételt jelenthet.
 
 
A stadion rendkívül biztonságos lesz, a tervezésnél négy csoportot vettek figyelembe, a hazai és az ellenfél ultrái mellett az átlagnézőkre, valamint a kiemelten fontos vendégekre is gondoltak, mind a négy "tábornak" külön bejárata lesz. Az FTC elnöke hozzátette, hogy a stadionban nem lesz készpénzes fizetés a kiszolgáló létesítményekben, a szurkolói kártyákat hamarosan lecserélik, a drukkerek pedig az erre feltöltött összegből vásárolhatnak majd.
 
A főbejárat elé visszakerül a Springer-szobor, mellette kap majd helyet az ugyanakkora méretű, Albert Flóriánról, a klub aranylabdásáról készült alkotás is. A legendás futballistáról a stadion korábbi, Gyáli úti szakaszát már átkeresztelték Albert Flórián útra, és gondolkoznak azon, hogy a korábbi Üllői út 129-es címről is ide "költözik" a stadion. A klub vezetése továbbra is a Népligetben dolgozik majd.
 
A létesítmény megépítésében Európában egyedülálló technikai megoldásokat is alkalmaztak, példaképpen az egyedi wifi-rendszert emelte ki, amelyre minden belépésre jogosult személy csatlakozhat, a mérkőzések során pedig akár okostelefonon keresztül is visszanézheti a legizgalmasabb pillanatokat, vagy akár a büfébe is adhat le rendelést. 
 
A gyepszőnyeg  alapját angol szakemberek bevonásával keverték ki, a balatoni Ábrahámhegyről szállított homok és a speciálisan a fővárosi időjárás elemzése alapján kiválasztott műanyag szálak hozzáadásával, így sokkal tartósabb lesz. A gyepszőnyeget számítógépes rendszer figyeli majd, amely ha észleli, hogy a fűnek vízre vagy fényre van szüksége, automatikusan bekapcsolja az öntöző-, illetve a világító rendszert. Az új Puskás Ferenc Stadion megépüléséig a magyar labdarúgó-válogatott hazai mérkőzéseinek többségét itt játssza majd.
 
Forrás: MTI
 
A kép forrása: MTI Fotó: Vajda János

Ajánló a Magyar Építő Fórum legújabb számából


A korábban jól ismert Doosan márkanevet januárban Develonra változtatta az új tulajdonos. Megnéztük, milyen munkagépek kerültek az új brand alatt a piacra. A képen a novemberben bejelentett új átrakó látható.

Az elmúlt fél évben az abroncsgyártók nem fukarkodtak új típusok és méretváltozatok bejelentésével, ezekből válogattunk. A képen a Michelin Crossgrip abroncsa látható.

Számos hazai fejlesztés könnyítheti meg az építőiparban vagy az építőanyag gyártásban dolgozó szakemberek dolgát. Az elmúlt néhány hónap ígéretes hazai fejlesztéseiről olvashatnak. A képen hőszigetelő üveghab látható.

Impresszum Előfizetés Médiaajánlat Adatvédelem

Brand Content Kft. 2022 ©